fbpx

Akratek, TV KANALI KURULUMLARINA ISPARTA BLT TÜRK İLE DEVAM EDİYOR.

Akratek, TV KANALI KURULUMLARINA ISPARTA BLT TÜRK İLE DEVAM EDİYOR.

Akratek, TV KANALI KURULUMLARINA ISPARTA BLT TÜRK İLE DEVAM EDİYOR.

Teknik projelendirmesi, satışı ve kurulumu Akratek Elektronik tarafından yapılan Isparta’nın yeni kanalı BLT Türk Televizyonu haber, spor, müzik, çocuk programı, film, belgesel, sağlık, kültür gibi bir çok alanda, Türksat 4A uydusunda Frekans; 12265, Sembol; 27500 ve Polarizasyon; V (Dikey) yayın yapmaya başladı.

BLT Türk Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Barış Yaşar Bolat, bir yıllık zorlu süreçten sonra test yayınına başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Fujinon lensli 5 adet Panasonic omuz tipi HD kamera ve bu kameralara uygun Akratek’in yurt dışından özel olarak getirttiği tripodlar, Blackmagic ATEM 4M/E Broadcast Studio 4K görüntü mikseri ve ATEM 2 M/E Broadcast paneli, yerli üretim Fortinge prompter, Fortinge video monitörler ve Foringest kayıt yazılımı, Ross 34×34 video router ve kontrol paneli, Playbox Airbox playout ve Playbox Titlebox KJ sistemleri projenin bel kemiğini oluşturdu. 

Reji için kullanılan 4ME ATEM görüntü mikserinin yanı sıra 1ME ATEM görüntü mikseri de ana kumanda için uygun görüldü. Aktüel kamera olarak 3 takım Panasonic el tipi ENG kameralar haberciler için ideal boyutta ve özellikte seçildi. Bunlara uygun Acebil I-705DX tripodlar kullanıldı. Stüdyo’da kullanılan özel tripodlara uygun dolly olarak da yine Acebil dolly ürünleri seçildi. Edius Pro 9 kurgu sistemleri Türkiye’de en çok kullanılan kurgu yazılımı olarak özellikle istendi. 

Projede ayrıca Datavideo ikili ses geciktirici (sesi görüntüye senkronlayıcı), Datavideo interkom, yerli üretim Asal marka ışıklar, yerli üretim PikoTV Encoder, yerli üretim 7.6 metre Mayn Jib sistemi, Lilliput 7” kamera üstü monitör, Jib sistemi için 10” Lilliput SDI monitör, Fujinon lensler için Varizoom netlik ve zoom kontrol cihazı, kameralar için Swit bataryalar kullanıldı.

BLT Türk Medya Grup Genel Müdürü Mehmet Yurtseven yıllardır en zor zamanlarda Akratek’in hızlı ve çözüm odaklı teknik desteğine şahit oldukları için Akratek’le çalışmaya karar verdiklerini belirterek, bu projede de projelendirmeden, kuruluma, eğitimden teknik desteğe Akratek’ten her konuda yine memnun kaldıklarını belirtti.