fbpx

AGRO TV, İSTANBUL STÜDYOSU’DAN YAYINLARINA AKRATEK İLE BAŞLADI.

AGRO TV, İSTANBUL STÜDYOSU’DAN YAYINLARINA AKRATEK İLE BAŞLADI.

AGRO TV, İSTANBUL STÜDYOSU’DAN YAYINLARINA AKRATEK İLE BAŞLADI.


Tarım – hayvancılık üzerine tematik yayın yapan ve izleyici kitlesi tarafından beğeni ile takip edilen Agro TV, yayın merkezini İstanbul’a taşıyarak yayınlarını İstanbul Stüdyosu’ndan izleyicilerine ulaştırmaya başladı. Yayın merkezinin inşaat aşamasından, yayına geçene kadar ve sonrasındaki tüm süreci Akratek Elektronik alanında uzman kadrosu ile yönetti.


Tüm proje, pandemi süreci içerisinde gerekli sağlık esasları uygulanarak 1 ay gibi bir sürede tamamlandı. Projede yayın sistemleri, kompakt ve amacına uygun bir reji ve bir de ana kumanda yer alıyor. Bir de oldukça kullanışlı stüdyosu bulunan Agro TV’nin stüdyo tasarımında Akratek Elektronik’in iş ortaklarından “By İmaj Mimarlık” Suat Mert imzası var.

Stüdyo aydınlatması için yerli, yüksek CRI değeri ile oldukça başarılı sonuç veren Orka markasının LED ışıkları kullanıldı. Yine stüdyo içerisinde yerli ürün olarak Maynmedya Jib sistemi ve FORTINGE teleprompter sistemleri mevcut.

Agro TV’de konvansiyonel yayın sistemleri ise Ross Video güvencesi altında. Projede Akratek Elektronik’in Türkiye distribitörü olduğu Ross Video ürün gruplarından, router, MCR (Master Control Room) sistemi, OG (OpenGear) platformunda yer alan şase ve içerisinde bulunan video dağıtıcı kartlar, ses embedder ve de-embedder kartlar yer alıyor.

Rejide ve ana kumandada yerli yazılım firması olan Avmeda’nın Marsis playout sistemleri bulunuyor. KJ sistemleri olarak da Playbox Neo markasına ait TitleBox projede tercih edildi. 

Akratek Elektronik’in kendi üretimini yaptığı ve yaklaşık 45 ülkeye ihracatı yapılan FORTINGE markası Agro TV projesinde de her alanda göze çarpıyor. Teleprompter sistemleri ile yazılımı, 2 kanal ingest sistemi, monitörler ve enerji dağıtım sistemleri (MDU) yayıncılık sistemleri içerisinde güvenle kullanılacak.


Proje içerisinde yayıncılık sistemlerine ek olarak depolama çözümleri, ağ – güvenlik sistemlerinin tamamı, kurgu sistemleri, merkezi zaman sunucusu ile saatleri, aktüel kamera ve ekipmanları gibi bir TV istasyonunda olması gereken ihtiyaçların tamamı Akratek Elektronik tarafından temin edildi.

Agro TV Genel Yayın Yönetmeni Osman Kuloğlu, tarım ve hayvancılığın dünyaya açılan penceresi olduklarını ve her detayı önemseyerek çıktıkları yolda özellikle teknik bilgi-birikim anlamında Akratek Elektronik ile çalışmaktan mutlu olduklarını ve tüm projeyi Akratek Elektronik’e vermekle son derece doğru bir karar verdiklerini, projelendirme, satış ve satış sonrası eğitim ile teknik destek hizmetlerinin oldukça güven verici olduğunu belirtti.