fbpx
AKRATEK ELEKTRONİK AVRUPADA

AKRATEK ELEKTRONİK AVRUPADA

Akratek Elektronik, 2013 yılından itibaren FORTINGE adıyla prompter, yazılım ve monitör ürünlerini yerli olarak üretip, satışını gerçekleştirmektedir. 60’tan fazla ülkede binlerce mutlu müşterisi bulunmakta olup, güçlü bir dağıtım ağı kurulmuştur. 100’den fazla çeşit ürünüyle ProAv ve Broadcast marketlerde kullanılacak ürünler üretmektedir.

Kurulduğu günden beri müşteri memnuniyetini ön planda tutan Akratek Elektronik, Avrupaya ürün dağıtımını gerçekleştirmek üzere Budapeşte’de Fortinge Technology ismini verdiği firmayı şubat ayı itibari ile hizmete geçirdi. Firma’nın genel müdürlüğü görevine de Türkiye’de sektörün yakından tanıdığı Uğur Kavalcı getirildi.

Her ne kadar Türkiye, Avrupa Birliği Gümrük mevzuatına tabi olsa da özellikle yıllar içerisinde Avrupalı müşterinin gümrük işlemlerinin zaman almasından şikayetleri bulunmaktaydı. Hem operasyonel işlemleri hızlandırmak hem de Avrupa Birliği ülkelerinin stok erişimini sağlamak amacıyla Budapeşte merkezli kurulmuş olan Fortinge Technology çok kısa zamanda Avrupalı müşterilerin beğenisini topladı