fbpx

Kanal 67 LG Marka Video Wall Kullanıyor

Zonguldak merkezde yayın yapan tek TV kanalı olan Kanal Z ile birlikte yayın yapan uydu televizyonu Kanal 67, Akratek Elektronik’in önerileri ile stüdyolarında LG marka Video Wall konumlandırdılar. 

Kanal 67’nin kullandığı VideoWall ekranları LG 47WV30 model ekranlarını tercih etme nedeni ise ekranların LCD değil yeni LED teknolojisinde olması, tek bir ekranın 46″ değil 47″ olması ve iki ekran aralığının toplam 6.7mm değil 6.3 mm olmasıdır.  

LG VideoWall’larda yer alan Shine-out özelliği sayesinde en parlak gün ışığında bile yüksek resim kalitesi sağlanmaktadır. Bu özellikler bol ışık kaynağı olan stüdyolarda çok önem taşımaktadır. Ekranlarda HD veya SD istedikleri videoları rahatlıkla oynatabilen Kanal 67 genellikle bilgisayarlarda üretilen HD grafikler oynatmayı tercih etmektedir.

Ayrıca ekran kalınlığının 91mm kadar ince olması da dekor uygulamasında kolaylık sağlamıştır. Kullanılan videowall’da bir ekran 60cm yükseklik ve 105cm genişliğe sahiptir.

Kanal 67 projesinde yükseklik olarak 3 ekran enine 4 ekran kullanmıştır. Bu şekilde yerleştirilmiş 12 adet ekran ile 16’ya 9 Full HD’den daha geniş bir oran 21’e 9 oranı yakalanmıştır. Kanal 67’de kullanılan VideoWall’da yükseklik 180 cm genişlik 420 cm’dir. Ekranlar 800cd/m2’lik yüksek parlaklığa sahiptir.

SLED BLU uyumluluğu ile düşük güç tüketimi esas alınmıştır. IPS kalitesi direkt güne ışığına ve yüksek ısıya maruz kalması durumunda dahi kararma veya parlama yapmadan monitörün yayında kötü görünmemesini sağlar. Ayrıca ekrana dokunulduğunda bölgesel görüntü bozulması oluşmamaktadır.