fbpx
Akratek İle Uzaktan Eğitim

Akratek İle Uzaktan Eğitim

Dünya’da ve Türkiye’de bir süredir eğitim kurumlarında uzaktan eğitim merkezleri oluşturulmakta ve gelişen teknoloji ile her geçen gün uzaktan eğitimin önemi artmaktadır.

Uzaktan eğitim çalışmalarında sadece basit bir görüntü, ses ve metin iletiminin yeterli olmadığı konusunda günümüzde herkes hem fikir durumdadır.

Bu sebeple bir çok eğitim kurumu uzaktan eğitim merkezlerinin ihtiyacı olan profesyonel  prodüksiyon ekipmanlarını sağlama kararları almaktalar. Bunun en güzel örneklerinden birini İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi yani İSUZEM verdi. Kısa süre önce İSUZEM ihtiyacı olan yeni teknik ekipmanları Akratek’den temin etti.

Proje kapsamında ISUZEM’e Akratek Elektronik Panasonic AG-HPX371 kameraları teslim etti. Kullanılmaya başlanmasının ardından Full HD omuz kameraları arasında uygun fiyatıyla broadcast sektörünün en popüler ürünü olan Panasonic HPX371 İstanbul Üniversitesi tarafından da beğenildi.

İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezinde Yönetmen olarak görev yapmakta olan Gökçe Kaan Demirkıran P2 kartlar kullanan AG-HPX371’in kayıt formatı olan AVC-Intra kodeğinin çok başarılı olduğunu belirtti. Çekim esnasında Panasonic’in kullanıcılarına değişik formatlarda çekim yapabilme imkanı sunmuş olmasını ve kullanıcıyı bu konuda zorlamamasını çok avantajlı bulduklarını da sözlerine ekledi.  

Proje kapsamında kurgu tarafında Edius ve Final Cut sistemler için Datavideo TLM-170H video monitörler teslim edildi. Görüntülerin arşivlenebilmesi için 32 TB kapasiteli bir depolama çözümü de projede yerini aldı.  8 metrelik Jib sistemi, Sennheiser mikrofonlar, Sıcak ve Soğuk Işık setleri de projede kullanılan diğer markalardı. Proje hakkında detaylı bilgi almak için 0216 291 22 30 nolu telefondan ve www.akratek.com sitesinden Akratek’e ulaşabilirsiniz.