fbpx

Güneydoğunun Güçlü Sesi Güneydoğu TV Yakında Uyduda.

Akratek Yerel TV kanallarını uyduya çıkartmaya devam ediyor. 

Şanlıurfa’da uzun yıllardır yerel yayın yapan Güneydoğu TV uyduya çıkıyor. Tamamen HD SDI olarak hazırlanan sistem şimdilik SD SDI yayın yapacak olup istenildiğinde HD yayın için hazırdır.

4 adet Panasonic HPX371 kameranın kullanıldığı Güneydoğu TV’nin stüdyosunda, Görüntü Mikseri olarak rejide Panasonic AV-HS450, Ana Kumanda da ise Panasonic AG-HMX100 kullanıldı. Panasonic HPX371 kameralar stüdyoda yüksek görüntü kalitesindeki SDI çıkışı dolayısı ile tercih edilirken 16 girişli Panasonic AV-HS450 4 adete kadar picture in picture açabilme gibi yetenekleri ile reji odasında tercih edildi.

Projede E-Image marka tripod ve dolly sistemleri, 7.6 metre Jib sistemi, Prompter sistemi, Playbox Airbox playout’lar, Playbox Titlebox 3D KJ sistemleri, Metus Logger Rtük ve Metus Ingest Canlı Yayın kayıtçı sistemleri, Datavideo ITC100 intercom sitemi, Yamaha MG-24 ve Yamaha MG16 Ses mikserleri, Panasonic 3D Plazma Multiviewer ekranlar, Tandberg Encoder – Decoder sistemi kullanıldı. 

Güneydoğu TV yetkilileri tamamen Akratek Elektronik ekibi tarafından yapılan kurulum kapsamında altyapıdan, işçilikten ve eğitimden oldukça memnun kaldıklarını belirttiler. Akratek Satış Sorumlusu Nusret Kılıç’da kurulumda bizzat bulunarak satıştan kuruluma ve ardından teknik desteğe kadar Güneydoğu TV’yi yanlız bırakmadı.