fbpx
Konya’nın Yükselen Yıldızı Panasonic ile Uyduya Yükseliyor.

Konya’nın Yükselen Yıldızı Panasonic ile Uyduya Yükseliyor.

Konya’da yayın yapan Konya TV, uydu lisansı da alarak Türksat’tan yayın yapmaya başladı. Akratek Elektronik’i tercih eden Konya TV yetkilileri artık tüm Türkiye’ye,  projede Panasonic’in SD/HD ürünlerinin ağırlıklı olarak yer aldığı ekipmanlarla yayın yapacak.

Konya TV yetkilileri; projede ana kumanda ve reji yayınında operasyonel kolaylık sağlamak ve paket program çekimlerinde esnek bir çalışma ortamı oluşturmak için, Panasonic AV-HS450’yi ve AG-HMX100’ü tercih etti.  SD/HD SDI altyapısı kullanarak her iki görüntü mikserinin Multiwiewer çıkışları, monitörlemede büyük kolaylık sağladı.

Özellikle Panasonic AV-HS450’nin opsiyonel analog kartları, mevcut analog kaynakların da kullanılmasına imkân sağladı. AV-HS450’nin içinde standart olarak gelen 3D DVE efektleri görselliği üst seviye olan programların hazırlanmasına imkân sağlıyor. Matriks ünitesi ile MCR ve reji arasında birebir yedeklilik sağlandı.

Stüdyo ve aktüel kullanımlar için Panasonic AG-HPX371 ve  AG-HPX171 kameralar, yüksek kalitedeki görüntüleri sayesinde tercih edildi. 

KJ  ve playout seçiminde,  başarılı çalışmalara imza atan  Playbox ürünlerine bu projede ağırlıklı olarak yer verilmesinin yanı sıra; güçlü ve esnek kayıt imkânları sunan Metus da önemli bir görevi yerine getirmektedir.

Konya TV teknik ekibi , Akratek Elektronik’in kablolama ve kurulum sırasında yaptığı  başarılı çalışmalardan dolayı  memnuniyetlerini  ifade etti. 

Proje ve kullanılan ürünlerin ayrıntıları hakkında bilgi almak için 0216 2912230 nolu telefondan veya www.akratek.com adresinden Akratek Elektronik’e ulaşabilirsiniz.