fbpx

Akratek Elektronik, İş Ortaklarına PlayBox Ürünlerini Tanıttı

Akratek Elektronik ve PlayBox Technology işbirliği ile 26 Mayıs 2016 tarihinde Holiday INN Kadıköy’de bir etkinlik düzenlendi. Akratek Elektronik iş ortaklarına yönelik PlayBox ürünlerinin tanıtıldığı bu etkinlik 9:30’da kayıt ile başladı ve 15:30’a kadar katılımcıların yoğun ilgisi ile devam etti. Akratek iş ortaklarının yoğun ilgi gösterdiği bu etkinliğin ilk oturumu PlayBox Bölge Satış Sorumlusu Georgi Krastev’in sunumu ile başladı ve en iddialı oldukları ürün Channel in Box tanıtımıyla devam etti.

Katılımcılar, düşük bütçeli ve oldukça stabil çalışan çok formatlı SD/HD Playout-KJ-Ingest üçlüsünün aynı donanım üzerindeki performansını beğendiler. Özellikle OBvan gibi canlı yayın yapım araçlarında kabinet yer probleminin olduğu durumlarda önemli bir iş görmektedir.

PlayBox ürünlerinin yeni versiyonlarının tanıtıldığı NEO ürünler hem görsel hem de performans açısından beğeni aldı. Öğleden sonraki oturumda Production AirBox ürününün tanıtıldığı 4 kanal SD/HD video server olarak çalışan Production AirBox oldukça fazla ilgi gördü. Kare kaybı olmadan dosya oynatma ve atlatma özelliği sayesinde haber ve prodüksiyon setlerinde rahatça kullanılan bu ürünün fiyatı ve performansı hakkını veriyordu. Çok formatlı dosya içerik okuma özelliği katılımcıların beğenisini topladı.

Sektörel bir buluşma niteliğinde geçen bu etkinlikte kahve aralarında sektörle ilgili değerlendirmeler yapıldı. 2015 Aralık ayından itibaren PlayBox Technology’nin Türkiye tek distribütörü Akratek Elektronik bundan önce satılan PlayBox ürünlerine de destek vermektedir. Satış ve teknik taraftaki güçlü ekibi PlayBox müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak niteliktedir.