fbpx

Ross Video Prodüksiyon Yapım Ürünleri İstanbul’da Tanıtıldı

Ross Video, Akratek Elektronik ve Mavi Grup İletişim/Atempo işbirliği ile Hilton İstanbul Bomonti Otel’de “Workflow Master Class” etkinliğinde kullanıcıları ve potansiyel kullanıcılarıyla bir araya geldi. Resim masası, KJ ve grafik çözümleri ana konulu bu etkinlikle Ross Video, yayın sektöründeki profesyonellere ve içerik tasarımcılarına daha etkili, verimli ve tasarruflu çalışabilmeleri konusunda nasıl katkı sağlayabileceklerini gösterdi. 

Prodüksiyon yapım ve yayın iş akış ürün demo gösterimlerinin de olduğu etkinliğe kullanıcıların ilgisi yoğundu. Kullanıcılar ürünleri daha yakından tanıma fırsatı elde etti. Etkinlik, 31 Mayıs ve 1 Haziran tarihleri arasında sabah ve öğleden sonra 4 oturumda gerçekleşti. Ulusal, yerel, uydu TV kanalları ve prodüksiyon yapım firmaları yöneticileri ve teknik ekiplerinin demo süresince ürünleri dikkatli inceledikleri görüldü.

Ross Video bölge satış sorumlusu Yevgen Khovanskyi yaptığı sunum ile Ross Video’nun yayıncılık sektöründe 40 yılı aşkın süren faaliyetlerinden ve ürünlerinden detaylı bir şekilde bahsederek Ross Video’nun ürün üretiminde kolay kullanımın, 7/24 servis desteğinin fiyat avantajlarını vurguladı. Küçük prodüksiyon yapım işlerinde kullanılan Carbonite Black 1-2 ME görüntü anahtarlayıcının küçük boyutuyla ile ne kadar büyük işler yapılabildiği anlatıldı. Mini ME özelliği sayesinde küçük-orta prodüksiyon işlerinde çokça lazım olan ME katları sanal olarak kullanılabilmektedir.

İlave key katları prodüksiyon yapım esnasında kolay kullanım özellikleri sunmaktadır. SD/HD/1080P/UHD çalışabilen ve Dashboard ile fonksiyonları çok kolay yönetilebilmektedir. Rakipleri ile karşılaştırıldıklarında Carbonite switcher’ı kullanmak için birçok neden olduğu kullanıcılar tarafından da belirtildi. Xpression Studio realtime 3D KJ sistemi, prodüksiyon yapımı ve yayın sırasında kolay kullanım ve işletim, sonsuz katman çalışabilme ve 3D obje oluşturma özellikleri ile ön plana çıktı. Yine rakipleriyle mukayese edildiğinde fiyat performans dengesinin oldukça iyi olduğu gözlemlendi.

Son olarak büyük prodüksiyon yapım işleri ve TV stüdyoları için üst seviye Acuity görüntü anahtarlayıcı kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bazı TV stüdyolarının özel isteği üzerine ayrıca oturumlar ve tanıtımlar da düzenlendi.