fbpx
İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNİ TEKNOLOJİ İLE BULUŞTURUYOR.

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNİ TEKNOLOJİ İLE BULUŞTURUYOR.

Akratek Elektronik, Üniversite referanslarına bir yenisini daha ekledi.  

Malatya İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi, öğrencilerine 2016-2017 eğitim öğretim döneminde Prodüksiyon ve stüdyo çekimlerinde kullanmak üzere son teknoloji ürünler aldı.

Bu ürünler nelerdir, bunları hep birlikte tanıyalım,

Öğrenciler, çekimlerde kullanmak üzere piyasada son dönemde yer eden ve çok tutulan Sony FS7 4K Kamerayı kullanacaklar. Bu kamera ya uyumlu aksesuarlar da BOTAI marka Tripod, Dynacore marka Kamera bataryası ve Lanparte marka Profesyonel Omuz setini kullanacaklar.

Kamera kendi içerisine kaydetmesinin haricinde bir de aynı set üzerinde kullanabilecekleri hem monitör hem de kayıtçı özelliğine sahip, 4K kamera ile de uyumlu Atomos marka kayıtçıyı tercih ettiler.

Kamera E-Mount bir lens bayonet yapısına sahip olduğundan kurum elinde bulunan Canon (EF) yapıdaki lensleri kullanmak üzere Metabones marka EF to E Mount Converter edinerek elindeki lensleri de kullanma fırsatı bulabilecek.

Kurum bünyesinde hava çekimlerinde kullanılmak üzere DJI markasının yeni çıkarttığı “Inspire 1 Versiyon 2” modelini satın alarak havadan 4K çekimleri de yapabilecek. Bu ürün kurumun tanıtımında çok önemli bir rol oynayacaktır.

Yapılan çekimleri kurgu montaj yapabilecekleri set de ise EDIUS PRO 8 tercih edildi. Akratek Elektronik Kurgu için kuruma üst seviyede bir sistem teslim etti.

Proje kapsamında kullanılan ses, ışık ve diğer ürünler ile ilgili daha fazla bilgi almak ve siz de kurumunuza proje çıkarırken bizden bilgi almak isterseniz 0216 291 22 30 numaralı telefondan Akratek Elektronik’e ulaşabilirsiniz.

Ürünler hakkında fiyat bilgilerine www.akratekstore.com adresinden ulaşabilirsiniz.