fbpx
İbn Haldun Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya ve İletişim Bölümü Uygulama Stüdyosu Akratek Elektronik Tarafından Kuruldu

İbn Haldun Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya ve İletişim Bölümü Uygulama Stüdyosu Akratek Elektronik Tarafından Kuruldu

Türkiye’nin en fazla üniversite stüdyosunu kuran Akratek Elektronik bir TV eğitim stüdyosu projesine daha imza attı.

İbn Haldun Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya ve İletişim Bölümü TV eğitim stüdyosunu oldukça ekonomik ve hızlı bir şekilde kuran Akratek Elektronik yine tam not aldı.

Proje 4K ve Full HD altyapısında çalışacak şekilde, Akratek proje ekibi tarafından projelendirildi.

Stüdyo, ana kumanda ve reji olmak üzere planlandı. Rejide Datavideo markasına ait 12 kanallı görüntü mikseri SE-3200 kullanıldı. Ana kumandada ise Akratek’in özel olarak ürettiği “Hepsi Bir Arada” PC tabanlı ürün kullanıldı. Ayrıca Fortinge markasının kayıtçı ve playout yazılımı ve Playbox markasının KJ yazılımı anakumandada konumlandırıldı.

Stüdyo içerisindeki kameralarda ise Panasonic markasının AG-UX180 4K / Full HD video kameraları tercih edildi.

Fortinge markasının yerli üretim prompteri de yeni haber spikerleri yetiştirilmek üzere stüdyoda yerini aldı.

Stüdyonun ışıklandırılmasında yerli ürün olan Orka Lighting firmasına ait stüdyo XL, stüdyo X ve Space X LED ışıkları kullanıldı.

Stüdyo profesyonel ses ekipmanlarında, Shure stüdyo içi telsiz yaka mikrofonu ve stüdyo içi telsiz el mikrofonu kullanıldı.

Bunun yanı sıra tüm üniversite öğrencilerinin kullanımına verilmek üzere aktüel çekim ekipmanları da üniversite bünyesine katıldı. Aktüel çekim ekipmanlarında özellikle Sony ve Canon marka fotoğraf makinelerine ve video çekim ekipmanlarına yer verildi.